• fi
  • en
  • Kirjaudu

    Myönnetyt KJs-sertifikaatit

    Kiinteistöjohdon sertifikaatin KJs

    Voimassa oleva Kiinteistöjohdon sertifikaatti on seuraavilla henkilöillä:

    Aalto Pirjo, YIT Rakennus Oy
    Ahola Mikko, Senaatti-kiinteistöt
    Aiho Sami, Veikkaus Oy
    Antinkari Jyrki, Posti Kiinteistöt Oy
    Astala Toni, SPR Veripalvelu
    Björkman Jouko, Kesko Oyj 
    Borg Kirsi, Promote Tapiola Oy
    Ekholm Virpi, Tampereen kaupunki 
    Ekman Juha, TeliaSonera Finland Oyj 
    Elosuo Mikko, Kotkan Julkiset Kiinteistöt Oy 
    Eskoli Vesa, LähiTapiola Kiinteistövarainhoito Oy
    Haapakoski Juha, Icecapital Real Estate Asset management Oy 
    Hahkala Harri, Metropolia Ammattikorkeakoulu 
    Hakala Erkki, Catella Property Oy 
    Hallman Raimo, Toimitilakonsultointi Hallman Oy
    Halonen Petri, ISS Palvelut 
    Hannukkala Heikki K, YIT Rakennus Oy
    Hartikainen Oskari, Auratum Kiinteistöt Oy
    Heikkinen Petteri, Catella Property Oy 
    Heinonen Kai, Helsingin seurakuntayhtymä 
    Heinä Henri  
    Hietala Markku, Realprojekti Oy
    Hiltunen Paavo, Ramboll Finland Oy
    Hokkanen Perttu, Sponda Oyj
    Hollfast Thomas, Wärtsilä Oyj 
    Hupli Jenni, Suomen Kiinteistöliitto ry
    Härkönen Marko, Senaatti-kiinteistöt 
    Inkeroinen Markku, Sitra 
    Jaakola Juha, LAK Real Estate Oyj 
    Jokela Kalle, Skanska Oy 
    Jokinen Lea, Realia Management Oy
    Jokinen Päivi, Heka Etelä Oy
    Juhokas Marko, Nordisk Renting Oy
    Jurmu Vesa, Heka-Maunula Oy
    Juselius Harry, Finnish Trading Company Oy FNTC
    Juutinen Juha, VR-yhtymä Oyj
    Järvenpää Juha-Pekka, SATO Asunnot Oy
    Kaleva Hanna, KTI Kiinteistötieto Oy 
    Kammonen Jaakko, Espoon Asunnot Oy
    Kankaanpää Päivi, ISS Palvelut Oy
    Kari Antti, Vantaan kaupunki
    Kariluoma Simo, Senaatti-kiinteistöt
    Katko Juhani, SRV Yhtiöt Oyj 
    Keitilä Matti, Hartela Länsi-Suomi Oy
    Kemppainen Henna, Premico Consulting Oy
    Kemppainen Vesa-Heikki, SSAB Europe Oy
    Keränen Jussi, Colliers International Finland Oy
    Klemettilä Vesa, Trevian Asset Management 
    Kniivilä Kati, Keskinäinen Työeläkevakuutusyhtiö Elo
    Koistinen Mauri, Lahden Tilakeskus
    Koivusaari Tiia-Maria, JLL
    Kokkonen Eero, LähiTapiola
    Koponen Lasse, Senaatti-kiinteistöt
    Kortekuru Jaana, Eläkevakuutusosakeyhtiö Veritas
    Koskiahde Mikko, Suomen Terveystalo Oy
    Koskinen Markku 
    Koskiniemi Tuomas, Turun kaupunki  
    Kukkonen Ismo, Seppäkoski Oy
    Kukkonen Mika, YIT Suomi 
    Kuosma Marja, Skanska Kodit
    Kurvinen Miikka, Tapiolan Lämpö Oy 
    Kuusela Matti, Helsingin kaupunki
    Kylliö Jukka, Skanska Talonrakennus Oy
    Kämä Tuija, Turun Seudun Kiinteistöpalvelu Oy
    Kärkkäinen Anu, Talonrakennusteollisuus ry 
    Laaksonen Timo, Maininki kiinteistöt Oy
    Lahti Jouko, Independent Advisor
    Laine Timo, Kastek Oy
    Lappalainen Joni, Lassila & Tikanoja 
    Lapveteläinen Ari, Altco Oy  
    Laurila Ville, Keskinäinen Eläkevakuutusyhtiö Ilmarinen
    Laxén Ari-Pekka, Puolustushallinnon rakennuslaitos 
    Lehmusvirta Jukka, Jenny ja Antti Wihurin rahasto
    Lehti Hannes, Mesta Oy 
    Lehtoaro Olli, Colliers International Finland
    Lehtonen Ari-Pekka, Sponda Oyj
    Lehtonen Jorma, Logicor Oy
    Lehtonen Sari, Caverion Suomi Oy 
    Leivo Jari, HOK-Elanto
    Lemström Juha, Senaatti-kiinteistöt
    Lindberg Kaj-Erik
    Linnas Riina
    Lipponen-Vaitomaa Pirjo, Turun Ylioppilaskyläsäätiö
    Loitto Elisa, Trevian Asset Management Oy
    Luhtanen Kari, Finavia Oyj
    Luoma Jari, Kiinteistöliitto Kaakkois-Suomi
    Markkula Aarne, Fennia Kiinteistöt Oy
    Martiskainen Timo, Stara 
    Metsäranta Markku, Helsingin kaupunki, Tilakeskus 
    Murto Erkko, Danske Bank, Head of Corporate Real Estate, Finland
    Mäkiaho Markku, Pohjola Kiinteistösijoitus Oy 
    Mäki-Lohiluoma Ulla, Oy Vaasa Parks Ab
    Mäkinen Juha-Pekka, YIT Talo Oy 
    Nieminen Jani, Kojamo  Oyj
    Niitynpää Antti, Lassila & Tikanoja Oy
    Niskanen Juha, Y-Säätiö sr
    Niskanen Mikko, Aari Isännöinti Oy
    Nummela Arto, SBB Norden Ab
    Nurminen Niina, Ilmarinen 
    Ojanperä Pirjo, CapMan Oyj/Dividum
    Oksanen Otto, Suomen Osuuskuntien Keskuskunta (SOK)
    Ortju Petri, DUCO Rakennuttaja Oy
    Paavola-Häggblom Pirkko, Suomen Tulli
    Palmu Heikki, Fennia Varainhoito Oy 
    Palén Markku, Metsähallitus Laatumaa   
    Paukku Sanna, Avanto Property Team Oy
    Pekkanen Kari, YITTalo Oy,
    Pekkanen Leena
    Pelander Mika, Asuntoverstas Yhtiöt Oy
    Peltomäki Pasi, ES-Laatuasunnot Oy  
    Pennanen Kari, Alko Oy 
    Petäjäjärvi Pasi, Senaatti-kiinteistöt
    Pirttilä Leena, Lahden Tilakeskus
    Pitkänen Tuomas, Certego Oy
    Ponkilainen Kari, Puolustusvoimat 
    Porkka Petri, Senaatti-kiinteistöt 
    Pusa Tuomas, Senaatti-kiinteistöt 
    Päivärinta Sami, Vahanen Monitoring Services Oy 
    Raatikainen Markku, Realia Management 
    Raekivi Outi,  Technopolis Oyj 
    Rannikko Pekka, Aboa Pro Oy
    Ranta Juha, Kotkan Isännöintipalvelu Oy
    Rantala Timo, Timonhouse Oy 
    Rantsi Tuomas, Avara Oy
    Rautiola Risto, Senaatti-kiinteistöt
    Rehula Harri, VP Facilities  
    Reinikainen Jyrki, Senaatti-kiinteistöt
    Reunanen Joona, GEM Project Asset Management Oy
    Riikonen Emilia, Trevian Rahastot
    Rinne Juha
    Rintala Kimmo, Asuntosäätiön Asumisoikeus Oy, Asokodit
    Saarinen Jani, Vison Oy
    Sairanen Susanna, Granlund Consulting 
    Salakka Pekka, Niam Oy
    Salminen Asko 
    Salminen Raili, Hämeenlinnan kaupunki 
    Salo Pasi, Vantaan kaupunki
    Salokangas Pekka, Relacom Finland Oy
    Salonen Esko,  Rakennuttajatoimisto HTJ Oy 
    Salonen Marko, Tampereen Vuokra-asunnot Oy
    Savolainen Mika, Avara Oy
    Savolainen Reijo
    Schmidt Tuija, Lujatalo Oy
    Schroderus Jani, Suomen Osuuskauppojen Keskuskunta
    Selin Marko, Turun kaupunki 
    Siikala Juhani, FM Siikala Ky
    Siipola Antti, Bravida Finland Oy 
    Sirkkanen Risto 
    Slätis Carl, Uusimaa 2019 -hanke/Uudenmaan liitto
    Snellman Mikael, YIT Talo Oy, 
    Sormunen Petri, Skanska 
    Sutinen Harri, NIEMCO Management Oy
    Suutarinen Marja-Liisa, Genesta Property Nordic Finland Oy
    Säntti Petteri, Gem Project Asset Management Oy
    Takkinen Jan, Senaatti-kiinteistöt
    Tanhuanpää Veli-Pekka, Sitowise Oy
    Tanskanen Kaarina, Puolustushallinnon Rakennuslaitos
    Tervo Jukka, Lumo Kodit Oy
    Tolvas Leea, Ylva Palvelut Oy
    Tommila Erkki, Säästöpankki
    Tuomainen Maarit, SATO Oyj 
    Tuovinen Jukka 
    Turku Petri, Senaatti-kiinteistöt
    Turunen Mikko, Fimpec Oy
    Turunen Sari, Eduskunta
    Tuulari Ari, SOK 
    Tynjälä Heikki, Minimani Yhtiöt Oy 
    Törmänen Tarja, Senaatti-kiinteistöt 
    Valmela Tuija, Huippumyyjät Oy
    Valtonen Timo, Julius Tallberg-Kiinteistöt Oyj
    Vanhanen Pertti 
    Vanhanen Tero, Fira Oy
    Vuorinen Pertti, Lumo Kodit Oy
    Äijälä Juha, Independent Advisor
    Örn Jessica, Suomen Yliopistokiinteistöt Oy